fbpx

Řídké vlasy – jak o takové vlasy pečovat. Je možné se tohoto problému zbavit ideálně navždy?

O tom, že příroda opravdu nebývá spravedlivá ke každému, by mohly vyprávět ženy, které bojují s problémem, kterým jsou řídké vlasy. Není to pochopitelně problém pouze žen. Jen se tím trápí většinou o něco více než muži. Pokud není u vás tento problém celoživotní, ale nastal v nedávné době, pak by bylo dobré zamyslet se nad tím, v jaké životní etapě vznikl a co ho způsobilo.

Nejprve zjistěte, kdy a proč nastal problém

První otázka tedy bude – Proč mi řídnou vlasy? Problém s řídnoucími vlasy nenastává ze dne na den. Procházeli jste před několika týdny nebo měsíci náročným obdobím, které bylo spojené se stresem, nedostatkem spánku a špatnou životosprávou? Na špatnou kvalitu vlasů může také zapůsobit prodělaná infekce nebo kožní onemocnění. 

Androgenní alopecie

Tenké řídké vlasy může mít také na svědomí genetika. Nejčastěji se jedná o takzvanou androgenní alopecii, která je zodpovědná až za 90 % problémů s řídnutím vlasů. Androgenní alopecie je dědičná a způsobuje ji zvýšená citlivost vlasových folikul na androgeny (mužský pohlavní hormon). Androgenní alopecie postihuje ve větší míře muže, ale může se objevit také u žen. 

Postup úbytku vlasů bývá ale prakticky u každého stejný. Nejprve se objevují takzvané kouty, kterým jde naproti vznikající kolečko na temeni hlavy. Postupem času se obě prázdná místa spojí v monolitní pustinu. Pokud bychom chtěli riziko vzniku androgenní alopecie vyjádřit v procentech, pak vypadávání vlasů u mužů postihne v průměru 20 % mužů ve věku dvaceti let, 30 % mužů ve věku třiceti let, a tak můžeme pokračovat dál. Ve věku padesáti let to tedy problém padesáti procent mužů.

Může být pro vás zajímavé  Vitaminy na vlasy - opravdu jim dokážou dodat ideální vzhled?

Co způsobuje řídké vlasy u žen

U žen probíhá androgenní alopecie trochu odlišně. Zatímco u mužů celý proces začíná zvětšujícími se kouty, ženám vypadávají vlasy po celé hlavě. Někdy se může stát, že je řídnutí intenzivnější. V tomto případě padají nejvíce vlasy nad čelem. Impulzem mohou být hormonální změny v menopauze. Řídké vlasy u žen může také způsobovat porucha funkce štítné žlázy. 

Dětem může chybět některý důležitý prvek

Objevit se také mohou řídké vlasy u dětí. Ve velké míře může být nedostatek vlasového porostu u dětí způsobený chybějícím důležitým prvkem ve stravě. Některé děti například odmítají jíst ovoce nebo zeleninu a pak jim logicky chybí nezbytné vitamíny a minerály. 

Není třeba trápit se problémem, který má řešení.
Objednejte se pro nezávaznou konzultaci

Šetrné způsoby pro posílení vlasů

Ačkoliv slabé řídké vlasy nás nijak na životě neohrožují, může to být velice stresující a v mnoha případech se tento nedostatek odrazí na naší psychice a sebevědomí. Pokud není problém příliš markantní, pak můžete vyzkoušet některé přírodní preparáty na posílení vlasů. 

Mezi nejúčinnější patří olej levandulový, rozmarýnový či mátový. Posílit jejich účinek je možné masážemi hlavy. Masáž hlavy prokrví pokožku hlavy a tím pádem se do vlasových cibulek dostanou potřebné živiny. Jednorázová masáž by ale asi příliš velké účinky neměla. Zkuste ji zařadit do svého života v pravidelných intervalech. 

Základem je kvalitní kosmetika

Najděte si kadeřnictví, které vám bude rozumět

Zamaskovat řídnoucí místa na hlavě nám může pomoci také vhodný střih pro jemné řídké vlasy. Šikovná kadeřnice nebo kadeřník dokáží doslova zázraky a má zkušenosti s tím, jak ostříhat řídké vlasy. Je jasné, že účes pro řídké vlasy bude většinou v kratších délkách. U delších vlasů je na první pohled patrné, že jich je málo nebo jsou příliš slabé. 

Existuje celá řada dámských účesů i pro velmi řídké vlasy, které vypadají velice žensky a také mnoho pánských účesů, které dodají muži na zajímavosti i když je jeho vlasový porost chudší. Pánské účesy jsou v mnoha variantách také pro řídké vlasy – kouty. V kadeřnictví vám také mohou poradit nejen to, jak zamaskovat řídké vlasy, ale rovněž, jaké přípravky používat.

Čemu se raději vyvarovat

Rozhodně se nedoporučuje chodit spát s mokrými vlasy. Mohly by se lámat. Pokud je to možné, vyhýbejte se fénování, kulmování a žehlení vlasů. Jestliže je některá uvedená úprava nutná, pak je vhodné před teplem vlasy chránit kosmetickými přípravky. V případě, že vás čeká nějaká důležitá společenská událost a vy potřebujete okamžité zamaskování řídkých vlasů, pak je řešením zahušťovač, který je složený pouze z přírodních keratinových mikrovláken. 

5 top potravin pro zdravé vlasy

Za špatnou kvalitou vlasů může být někdy také nevyvážená strava, která je chudá na některé významné živiny. Pro posílení vlasového porostu a pro rychlejší růst vlasů jsou nejvhodnější potraviny s vyšším podílem bílkovin a biotinu. Je prokázáno, že nedostatek bílkovin je jednou z příčin vypadávání vlasů. Biotin je zásadní pro tvorbu vlasového proteinu (keratinu). 

  1. Do svého jídelníčku zařaďte vejce. Jsou skvělým zdrojem nejen uvedených látek, ale také obsahují zinek a selen. 
  2. Dobrou službu vám také udělá bobulové ovoce, které navíc dodá celou řadu vitamínů. 
  3. Rozhodně se nevyhýbejte špenátu. Vitamín A, který je v něm obsažen, podporuje kožní žlázy produkci kožního mazu, který zvlhčuje pokožku hlavy. 
  4. Významně snížit vypadávání vlasů mohou také potraviny, které obsahují omega 3 mastné kyseliny. Ve vašem jídelníčku by tedy neměly chybět ryby. A to především ty mořské. 
  5. Přírodním zdrojem zdravých tuků je také avokádo, které je plné vitamínu E. Avokádo můžete využít i pro ozdravnou masku na vlasy. A pokud vám kousek zbyde, pak si z něho můžete udělat i pleťovou masku. 
Rozumíme vašim problémům a dokážeme je vyřešit.
Stačí nám jen zavolat.

Transplantace vlasů je velice efektivní metoda pro návrat vlasů do původních míst

Kosmetické přípravky vám mohou při řešení problému řídnoucích vlasů pomoci, ale nikdy nevyřeší problém na 100 %. V tomto ohledu je nejúčinnější metoda transplantace. Celý proces probíhá tak, že odborník najde místo, kde jsou vaše vlasy přirozeně odolné proti DHT (dihydrotestosteron). Z tohoto místa se potřebná část vlasů přesune na místa, která jsou lysá. Při zahuštění vlasů cena závisí na rozsahu zákroku.

Tento způsob řešení vypadávání vlasů není žádnou novinkou a provádí se už řadu let. Transplantace dokáže vyřešit ustupující čelo, kolečko na temeni i kouty. Poradí si s každou lysinou na vaší hlavě. Vyřeší také řídké vlasy na temeni u žen. Výsledkem bude navrácení vašeho vzhledu a tím pádem i sebevědomí a spokojenosti. Metody a způsoby, které mají vyřešit problém s řídnoucími vlasy, se stále zdokonalují. Důkazem tohoto tvrzení je moderní přístroj Smartgraft, který funguje na té nejjemnější mikroskopické platformě. 

Prohlédněte si fotky skutečných klientů před a po zákroku

Na internetu existuje celá řada diskusních skupin, ve kterých lidé probírají problém řídnoucích vlasů. Na stránkách diskuse – řídké vlasy se také dozvíte to, jak probíhá transplantace vlasů z úhlu pohledu klienta a jak byla v konkrétních případech tato metoda úspěšná. Zkušenosti s transplantací vlasů by vám měla poskytnout také každá solidní klinika. V mnoha případech mohou být z transplantace vlasů – zkušenosti předchozích klientů pro budoucího klienta klíčové.

Objednejte se a vše s vámi citlivě prodiskutujeme.
Uvidíte, že se řešení najde
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1