fbpx

Uvažujete o trichologickém vyšetření? Zjistěte více v diskuzi

Trichologie je dynamicky se rozvíjející medicínský vědní obor, který se věnuje všemu, co souvisí s vlasy a vlasovou pokožkou. 

I když se dnes trichologické vyšetření považuje za samozřejmost při problémech s vlasy, jejich kvalitou a množstvím, pro řadu lidí je to stále neznámá novinka.

Trichologické vyšetření: diskuze napoví, že není důvod k odkladům

Řídnoucí nebo ustupující vlasový porost nemá bezprostředně žádný negativní vliv na zdravotní stav s výjimkou jedné věci – jeho psychiky. 

Ačkoli nikde není uvedeno, kolik vlasů na lidské hlavě je ještě norma, tak nějak podvědomě ženy i muži tuší, že čím víc tím líp.

 V některých indiánských jazycích se pro pojmenování “ vlasy” používá stejný výraz jako pro vyjádření neurčitého počtu “hodně”.

Jak potvrzují zkušenosti klientů, kteří se v diskuzích vyjadřují k trichologickým vyšetřením, jejich rozhodnutí nechat se vyšetřit předcházely měsíce a roky trápení se ztrátou vlasů a přitažlivostí zevnějšku, marné pátrání po příčině a snaha tento vývoj alespoň zastavit.

V recenzích není ani zmínka o bolesti

Kdo omdlévá při představě bílého pláště, jistě se rád dočte o zkušenostech těch,, kteří už u trichologa byli.

 Vyšetření je sice opravdu komplexní a zahrnuje kromě podrobného prozkoumání vlasů a jejich kořínků pod mikrokamerou také anamnézu, rozbor stravovacích a pohybových návyků a celkového zdravotního stavu, ale je zcela a naprosto neinvazivní, tzn. že vůbec nebolí. 

Jeho důkladnost je zárukou, že se potenciální příčina téměř vždy najde. V diskuzích u trichilogických vyšetření je možné se dočíst také o délce způsobu a úspěšnosti léčby, která je v rukou klienta stejně jako v rukou lékaře.

Informace o obtížích spojených s konkrétní léčbou, popř. s jejím výběrem jsou skutečně cenné pro toho, kdo se pro trichologickou léčbu teprve rozhoduje.

 • Michal napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jak docílíte trvalého růstu vlasů na místě kde přestali růst? Předchozí růst byl přeci z nějaké příčiny zastaven.Implantát nového vlasů má řešení?

 • >

  Objednat se

  nezávazná konzultace

  Objednat se

  nezávazná konzultace

  Nezávazná konzultace

  Objednejte se k profesionálům. 

  Adresa

  Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1