fbpx

Dlouhé vlasy, splněný sen mého mládí

Stejně jako každý postpubertální jinoch i já jsem měl svou erotickou představu. Dlouhonohá blondýnka s dlouhými vlasy, jak jinak. Později se mi sen splnil a krásná Martina se posléze stala mou manželkou, ale nepředbíhejme.Jen podotknu,  že muž s dlouhými vlasy ji jako rebelku zajímal více, než ten který měl krátké vlasy.

Obsah

Vlasy poutají pozornost

Jak moc vlasy strhávají pozornost na svou nositelku si lze krásně ukázat na extrémně krátkovlasém příkladu. Irská zpěvačka Sinéad  O’Connor se před lety nechala ostříhat na extrémně krátkého ježka a vzbudila tím mediální pozornost. Její skladby byly pořád stejně dobré, ale účes vidíte hned, zatímco písničku si musíte nejprve pustit. Krátkovlasá Sinéad byla ve své době hitem novin i internetových serverů, dokonce i těch, které se hudbou vůbec nezabývaly.

Takže o hudbu ani moc nešlo. Vtip ke stržení pozornosti je v tom, že krátkovlasost získáte během chvíle. Stačí se ostříhat. Zato krásné a zdravé dlouhé vlasy; na ty si musíte počkat a rostou pozvolna. Není to tak radikální změna. Kdo by čekal v novinách články na téma, že té či oné celebritě poporostly kratší vlasy a pár centimetrů. Zato radikální shoz, to je něco jiného!  

Odpověď na otázku jak zna krátké vlasy je jednoduchá: Nůžky! Ovšem odpověď na otázku   jak urychlit růst vlasů je složitá a odpověď na otázku jak mít dlouhé vlasy za týden, pak určitě neexistuje.

Hana hází hárem

Hana M. je čtyřicetiletá žena, která si je vědoma svých dlouhých předností. Nemyslí tím nohy nebo hezkou halenku, ale dlouhé a zdravé vlasy zářící jako vyleštěná měď. „Na to chlapi zabírají, nejde o střih vlasů, ale o jejich délku”, řekla mi nejednou. A když poprosila, abych ji vyfotil profilový snímek na  Facebook, neopomněla si rozhodit vlasy na ramenou.

Do té doby byly způsobně uvázané v culíku na temeni. Ve své době se snažila seznámit pomocí internetové seznamky a vlasy na fotkách tak  hrály významnou úlohu, že celou fotku mírně zmatnila, jen vlasy nechala v původní sytosti. Zkrátka a dobře se svým účesem naprosto cíleně pracovala. I Hana řešila otázku  mít dlouhé vlasy a jak na ně. Druhá otázka je, jak mít husté vlasy, respektive zdali je možné si je nějak zahustit. Existují postupy, jak toho dosáhnout a není třeba sahat k babským radám typu namáčení v kopřivách

Může být pro vás zajímavé  Příčiny ztráty vlasů a jejich řešení: Kompletní průvodce

Aby bylo jasno, nemám nic proti kopřivovému šampónu, ale ten sám o sobě zázraky neudělá. Dlouhé vlasy mají nějakou přirozenou rychlost růstu. Obvykle se udává 1 – 1, 5 centimetru za měsíc. Hustota záleží na množství vlasových cibulek (folikul) na centimetr čtvereční. A právě tady tkví možná cesta, jak si vlasy zahustit.

Přírodě se dá pomoci

Přírodě formou genetických dispozic zařídila, jak bujný bude vlasový porost (pánové tuší o čem je řeč, neboť na rozdíl od dam je řídké vlasy a plešatost postihují výrazně častěji). To ale neznamená, že to tak musí zůstat.

Při současném stavu lékařské vědy a mikrochirurgie je transplantace do míst, kde je to potřeba velmi snadná, rychlá a bezbolestná záležitost. Jen se nebát a šlápnout do toho. Buďme k sobě upřímní. S věkem prostě vlasy začínají scházet. Na druhou stranu je člověk stále duchem mlád a nechce, aby ho nedostatek „vlasové krásy a elegance“ začal stavět na okraj životního hřiště.

Manželka Martina

Je třeba přiznat, že se mi na mé současné ženě mě už tehdy její dlouhé vlasy líbily. Během let se ostříhala a u kratšího sestřihu zůstala, ale ty delší byly víc sexy. Sama sice tvrdí, že je to pohodlnější na údržbu, což asi je. Ale stejně, když si vzpomenu na ty začátky.

Musím prostě bez okecávání uznat, že mě na ty vlasy sbalila. A je to venku. Teprve později jsem ocenil takové vlastnosti, jako je spolehlivost, dochvilnost nebo pracovitost.

Dokonce i ona se mi jednou svěřila, že se za ní tehdy otáčelo víc mužů, že mít dlouhé vlasy se z hlediska atraktivity vyplatí. Jasně, že necílila přímo na mě. Prostě se chtěla, stejně tak jako kterákoliv jiná žena, jen líbit. Dlouhé vlasy i husté vlasy jsou poměrně jednoduchým trikem jak zaujmout. Sinéad sice zaujala téměř plešatostí, ale to asi v běžném životě nechcete.

Střih dlouhých vlasů

Jenže nejsou dlouhé vlasy jako dlouhé vlasy, to dá rozum. Jakmile vsadíte na krásu v tomhle směru, musíte vsadit taky na zodpovědnost.

Může být pro vás zajímavé  Jak na rychlý růst vlasů? Řešení je dnes celá řada

Dlouhovlasá hlava, aby byla dostatečně elegantní, musí být udržovaná. Na konci se vlasy třepí, protože než dorostly, tak to chvíli trvalo a konečky už nebývají dokonale vyživované. Takže nezbývá než sestřihnout. Kadeřnice znají celou řadu triků, jak s nůžkami a hřebenem vytvořit tak elegantní účes, že se po něm budou ohlížet nejen polovina mužské populace, ale závistivě ho okouknou i možné konkurentky v lásce.

Dlouhým sestřihem totiž práce nekončí, ale začíná. Je potřeba myslet na to, v jakém prostředí se pohybujete. Od toho se odvíjí četnost mytí (prašné prostředí logicky vyžaduje častější), barvení nebo intenzita slunečního záření. Ostré slunce na dovolené u moře vlasy vyběluje. Jiná je péče o řídké vlasy, jiná je péče o vlasy zahuštěné. Je toho hodně, co bychom měli vědě. Měli, ale nemusíme, protože jiní to vědí za nás. Život už mě naučil, že prostě nemůžu vědět všechno a není ostuda se zeptat u odborníků.

Sám pracuji v oboru, kde otázky, respektive odpovědi na ně, jsou součástí mé pracovní doby. Kdybych potřeboval poradit s údržbou vlasů, což je mě zcela vzdálený obor, zeptám se. Jak mít dlouhé vlasy, co udělat pro to, abych měl husté vlasy a co udělat pro to, aby se liší sestřih pro řídké vlasy od toho „zahuštěného“. Dokázali byste odpovědět? Já ne. Boom mužských kadeřnictví a barber shopů mi situaci v posledních letech značně ulehčil. Nerad totiž hledám rady na internetu, protože ne vždy je píšou lidé znalí kadeřnického řemesla a dané problematiky.

Já vím, že na vlasech svět nestojí a jsou mnohem důležitější věci. Ale na druhou stranu už je mám, tak je dobré jim poskytnou ideální péči. Jak mi kdysi řekla Martina: „kdybych já neměla krásné vlasy, tak ty nemáš mě.“ A má pravdu.

5/5 - (1 vote)
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1