fbpx

Trichologie Praha – analýza vlasů pro jejich krásu a zdraví

Objednejte se k nám na konzultaci a zjistěte, co stojí za zhoršení kvality vašich vlasů!
Vlasy prozradí mnohé o vašem životním stylu a výživě, a jejich ztráta může indikovat nejrůznější onemocnění a disharmonie odehrávající se v těle. Ve většině případů jde ale o záležitost dědičnou.
Pokud vás trápí problémy s vlasy nebo pozorujete zhoršení jejich kvality, pak tyto signály nepodceňujte a zvažte vyšetření na
trichologii v Praze.

Trichologie v Praze – identifikujeme příčinu vašich problémů

Jestliže na sobě některý z těchto příznaků pozorujete, na nic nečekejte a podstupte naše trichologické vyšetření co nejdříve. Můžete tak učinit i preventivně bez toho, aniž byste některým z výše uvedených problémů akutně trpěli. Zhodnotíme stav vaší vlasové pokožky a podíváme se, zda jí do budoucna žádné podobné obtíže nehrozí, případně včas zjistíme vznikající problém.
Objednejte se na konzultaci.
Výhodou bude, že předejdete případným zdravotním potížím!

Odhalte, co způsobuje problémy s vlasy prostřednictvím trichologického vyšetření vlasové pokožky!

Primární příčinou většiny problémů s vlasy je bohužel genetika a dědičně daná androgenní alopecie. Své ale dělá i nedostatečná péče o vlasovou pokožku, kterou řada lidí zcela opomíjí nebo provádí nesprávně. U nás přijdeme na to, co je špatně a jak problém řešit.

Pokožku vyšetříme speciální mikrokamerou.
Ošetříme ji vybranými trichologickými přípravky.
Naučíme Vás o ní správně pečovat.
Připravíme vhodnou terapii.
Léčbu budeme monitorovat.
Pro rychlé, bezbolestné a naprosto precizní vyšetření nás neváhejte kontaktovat!

Jak probíhá trichologické vyšetření?

Smyslem vyšetření je důkladná diagnostika kvality vlasů a pokožky hlavy, analýza příčin jejich poruch a stanovení léčby. Průběh samotné návštěvy lze pak rozdělit do 3 částí:

Tak, jako při každé lékařské prohlídce, je nutné společně sestavit Vaši celkovou anamnézu, která trichologovi poslouží k bližšímu rozboru. Položíme Vám otázky týkající se Vašeho životního stylu, stravovacích návyků, prodělaných či probíhajících nemocí, zeptáme se na výskyt obdobných problémů s vlasy u Vašich rodinných příslušníků. Toto jsou příklady dotazů, které tricholog při seznámení s vámi projde.
 • Jak často si vlasy myjete? Barvíte je?
 • Jak dlouho problém pozorujete?
 • Kouříte? Pijete hodně kávy?
 • Je Váš jídelníček kompletní nebo vyřazuje některé skupiny potravin?
 • Dodržuje pitný režim?
 • Podstupujete v současnosti nějakou léčbu?
 • Máte stresující zaměstnání?
Po důkladném vstupním rozhovoru přejdeme k samotnému fyzickému vyšetření vlasů a pokožky. Nejprve pomocí hmatu (bez použití přístrojů) provedeme kontrolu vlasové pokožky. Budeme se soustředit na to, zda je dostatečně hydratovaná a pevná, zda nedochází k nadměrnému vzniku kožních šupinek. Zaměříme se na projevy citlivosti pokožky a výskyt infekcí. Dále provádíme tzv. pull test, kdy jemným zataháním ověříme vypadávání vlasů.
 • Poté přistoupíme k vyšetření trichokamerou, podíváme se detailně na strukturu vlasů i na vlasový kořínek. Díky až 250x násobnému zvětšení, které trichokamera nabízí, prozkoumáme i prokrvení kůže.  
 • V průběhu procedury pořídíme pomocí mikrokamery fotodokumentaci. Názorně vám vysvětlíme jednotlivé kroky při stanovení diagnózy a získáme materiál, na jehož základě budeme moci účinnost zvolené léčby sledovat.
 • Na základě informací získaných během konzultace a provedeného vyšetření zhodnotíme možnosti léčby a připravíme terapii. Může se stát, že pro stanovení diagnózy bude nezbytné provést další doplňující testy, nejčastěji hematologické.  
 • Domluvíme si termín kontrolní návštěvy, kdy vyhodnotíme úspěšnost zvoleného postupu a v případě potřeby jej modifikujeme.

Vyberte si svého trichologa v Praze u nás!

Aby trichologické vyšetření bylo kompletní, je třeba obrátit se na zkušeného odborníka.
Trichologie je samostatná
lékařská disciplína.

Pouze profesionál - lékař, který se může opřít o kvalitní vzdělání vám zaručí komplexnost vyšetření a ty nejlepší výsledky.

Lidský přístup je pro nás
samozřejmostí.

Setkali jsme se již s celou řadou problémů a různě závažnými případy. Chápeme, jak může být ztráta vlasů pro pacienty po psychické stránce obtížná.

Komunikujeme s vámi jako
s rovnocennými partnery!

Jsme připraveni odpovědět na všechny vaše otázky, trpělivě vysvětlit zvolený postup a vyjasnit jakékoliv pochybnosti.

Trichologické vyšetření v Praze na premiérové klinice!

Děláme maximum pro to, aby návštěva naší kliniky pro vás byla příjemná a přinesla kýžený výsledek. Naleznete nás v centru Prahy v docházkové vzdálenosti od stanice metra Národní třída a Můstek, popř. tramvajových zastávek Vodičkova a Lazarská.

Svěřte se do naší péče! Profesionální personál, nejmodernější technologie a váš komfort jsou pro nás alfou i omegou.

Trichologické vyšetření a cena

Trichologické vyšetření

cena zahrnuje
1500 Kč
 • TRICHOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ
 • NÁSLEDNÉ DOPORUČENÍ
 • 30 MIN KONZULTACI S DERMATOLOGEM / VLASOVÝM CHIRURGEM
Pro získání ceny vstupního a kontrolního trichologického vyšetření se na nás neváhejte obrátit!
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1