fbpx

Proč se vyskytuje vypadávání vlasů u mužů i u žen? Diskuze leccos napoví

Z diskuzí na internetu vyplývá, že ačkoli mají obě pohlaví často rozdílnou představu o tom, co pro ně znamenají vlasy, jejich řídnutí a vypadávání trápí obě stejně.

Hlavní příčina - diskuze udávají hormony a věk

Diskuze k tématu padání vlasů u mužů a odborníci potvrzují, že v případě mužů se jedná o 60 % populace a nejčastější příčinou je geneticky podmíněné a hormonálně způsobené ustupování vlasů a plešatění, které se projevuje zhruba od 30. roku života, ale někdy už dříve.

Ženy si stěžují na to, že začínají přicházet o pokrývku hlavy o něco později a jde u nich spíše o celkové řídnutí vlasů. 

Na vině bývají opět dědičnost a hormony, proto je v tomto ohledu významným mezníkem menopauza. 

V uvedených případech se jedná o nezvratitelný proces řešitelný tetováním nebo transplantací.

Je třeba pátrat nejen v diskuzích

Dobré tipy a rady na odhalení pro vlasy méně závažných, ale hůře zjistitelných příčin lze najít právě v diskuzích.
Často jsou uváděny stres, onemocnění, u nějž je vypadávání vlasů sekundárním projevem, chyby ve výživě, zejména nedostatek vitamínu B, kolagenu nebo některých stopových prvků, stres, špatná péče o vlasy, pobyt v nezdravém prostředí nebo dokonce nošení nevhodných klobouků a čepic.

Hodnocení různých výživových doplňků nebo kosmetických přípravků,bývají někdy protichůdná odpovědi- jde o to, zda se podařilo správně určit, v čem je problém, a byla nasazena správná účinná látka. 

Neúspěch může být způsoben také netrpělivostí, nelze se domnívat, že vlasy už navždy zhoustnou po čtrnácti dnech používán, je to spíše běh na dlouhou trať, který pocítí i peněženka.

Svěřte se odborníkovi

Rozhodně ale není moudré vyzkoušet všechno včetně zaručeně účinných domácích prostředků, které se objevují v ženských časopisech nebo diskuzích co na padání vlasů u žen, některé mohou způsobit i zdravotní komplikace nebo jiné nepříjemnosti – vždyť naše babičky údajně používaly na povzbuzení růstu vlasů zábal ze slepičího trusu nebo chmel v různých podobách. 

 Vyplatí se řešit problém s odborníkem, dermatologem nebo přímo trichologem

>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1