fbpx

Jaký je princip transplantace vlasů?

Principem transplantace vlasů je přenášení vlasů z místa, kde nevypadávají (vzadu na hlavě mezi ušima) na plešatá místa, nebo místa s nízkou hustotou vlasů. Nedochází tedy k množení vlasů.

Může mi vlasy dát někdo z mých blízkých?

Pokud se nejedná o jednovaječné dvojče, tak to bohužel není možné.

Jaký je rozdíl mezi FUT a FUE technikou?

FUT (Follicular Unit Transplantation) je starší metoda transplantace vlasů, kdy se z oblasti mezi ušima vzadu na hlavě vyřízne pruh kůže s vlasy. Vzniklá rána se poté sešije a výsledkem je dlouhá jizva. Z vyříznutého pruhu kůže jsou nařezané jednotlivé folikulární jednotky (vlasové skupiny), které jsou poté vsazovány na holá místa.

FUE (Follicular Unit Extraction) je novější metoda transplantace vlasů, kdy se z oblasti mezi ušima vzadu na hlavě vyvrtávají jehlou o průměru 8-10mm jednotlivé štěpy, které obsahují 1-4 vlasy. Díky tomu nevzniká žádná jizva.

V čem je transplantace vlasů metodou z USA tak výjimečná?

Používáme unikátní přístroj na odběr vlasových štěpů. Díky propracované technologii a spojení vrtačky s vakuovým systémem je odběr vlasových štěpů výrazně kratší. To znamená, že místo obvyklých 6 hodin, trvá odběr pouze 3 hodiny. Pro Vás to znamená výrazně kratší dobu ležení na břiše. Navíc vakuum snižuje riziko poškození štěpu během jeho vyvrtávání. Přístroj štěpy skladuje v uzavřeném systému, kde jsou chlazeny a pravidelně sprchovány živným roztokem. Díky tomu se prodlužuje jejich přežití a tím se zvyšuje šance na úspěšnou transplantaci.

Jak zákrok probíhá?

V určený termín se dostavíte na kliniku, kde se vyřídí potřebná administrativa. Poté Vás odvedeme do operačního traktu, kde se musíte převléci do operačního prádla. Před výkonem Vám oholíme oblast hlavy, ze které budeme odebírat štěpy. Poté hlavu odesinfikujeme, aplikujeme lokální anestezii. Tato aplikace může být nepříjemná, až bolestivá. Poté již začneme s odběrem vlasů. Po odběru bude pauza, kdy se občerstvíte. Následuje druhá fáze, kdy budeme vlasy sázet na nové místo. Místo znovu odesinfikujeme, aplikujeme lokální anestezii a vytvoříme otvory pro odebrané štěpy. Jeden po druhém štěpy nasázíme do připravených otvorů. Nakonec Vás očistíme od desinfekce a krve, převážeme odběrovou plochu a můžete vyrazit domů.

Je zákrok bolestivý?

Nepříjemná až bolestivá je injekce lokálního anestetika, poté již nic necítíte.

Jak dlouho zákrok trvá?

Zákrok obvykle trvá 6-8 hodin. Záleží samozřejmě na rozsahu transplantace. Výkon probíhá v lokální anestezii, takže není problém dát si kdykoliv pauzu.

Kolik štěpů jste schopni transplantovat?

V jeden den přenášíme maximálně 1500 štěpů (3000-3500 vlasů).

Jak dlouho je třeba zůstat doma po transplantaci?

Klientům doporučujeme, aby doma zůstali 2 týdny. Jednak proto, že během těchto dvou týdnů se o transplantované vlasy musí intenzivně starat a jednak proto, že po dvou týdnech není poznat, že klient na nějakém zákroku vůbec byl.

Pokud klient chce, může se vrátit do práce po 4 dnech od zákroku.

Jaký je pooperační režim?

První dva dny se vlasy nemyjí, poté se štěpy jemně polévají vodou, odběrová plocha se maže antibakteriální hojivou mastí. Platí přísný klidový režim. Štěpy nejsou v otvorech nijak fixovány, proto i malý úder do hlavy, nebo i podrbání může způsobit, že štěpy vypadají.

Jak dlouho nesmím nosit pokrývku hlavy?

Pokrývku hlavy nesmíte nosit 14 dní po výkonu. Poté je možné nosit např. kšiltovku s pevnými okraji nebo klobouk, které se nebudou dotýkat transplantovaných vlasů. Po měsíci od výkonu již můžete nosit jakoukoli pokrývku hlavy.

Za jak dlouho vlasy vyrostou?

Vlasy začnou růst za 4-6 měsíců po výkonu. Ze začátku jsou jemné, ale postupně sílí. Výsledný efekt transplantace je vidět za 9-12 měsíců od zákroku.

Opravdu transplantované vlasy nevypadávají?

Vlasy k transplantaci se odebírají z oblasti vzadu na hlavě mezi ušima. V těchto oblastech jsou vlasy odolné vůči dihydrotestosteronu, který je hlavní příčinou vypadávání vlasů. Tuto výhodu si vlasy ponechávají i po transplantaci, tudíž nevypadávají.

Jaká je úspěšnost transplantace?

Výzkumy uvádí, že u 1 klienta z 200 nedojde k růstu transplantovaných vlasů. Důvod je zatím neznámý. Nicméně se jedná o vzácné případy.

Úspěšnost na naší klinice je 90% štěpů, které přežijí a vyrostou z nich vlasy.

Probíhá zákrok přímo na vaší klinice?

Ano, zákrok probíhá ambulantně na naší klinice a lékaři jsou zaměstnanci naší kliniky. Nejedná se tedy o žádné cestování za zákrokem, ani si nezveme například turecké techniky, aby operaci prováděli.

Konzultace před výkonem probíhá s lékařem, který mě bude operovat?

Ano, na rozdíl od jiných klinik s Vámi lékař nejdříve projde transplantaci vlasů při konzultaci, následně Vás také bude operovat a po zákroku s Vámi bude v kontaktu a bude Vás kontrolovat.

Může se transplantace vlasů opakovat?

Ano, záleží kolik Vám zbývá vlasů v dárcovské oblasti vzadu na hlavě mezi ušima. Pokud jich je dostatek, můžeme další transplantaci provést. Je mnoho klientů, kteří za svůj život podstoupili několik transplantací vlasů.

Provádíte transplantaci vlasů i ženám?

Ano, provádíme, nejčastěji snižujeme vlasovou hranici či doplňujeme kouty. U žen je příčina vypadání vlasů často jiná a také jim vlasy velmi často vypadávají rovnoměrně, tudíž i v dárcovské oblasti. Proto je u nich nutná důkladná konzultace, velmi často doplněná o další vyšetření.

Provádíte transplantace obočí?

Ano, v poslední době se jedná o častý požadavek.

Je možné transplantovat vlasy do jizvy?

Ano, vlasy do jizev transplantujeme, vždy je nutná důkladná konzultace, kdy s Vámi probereme možnosti a limitace zákroku.

>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1