fbpx

Účesy pro jemné a řídké vlasy – tipy, jak snadno dosáhnout většího objemu

Správně zvolený účes pro jemné a řídké vlasy dokáže doslova divy. Nebojte se změny a vyzkoušejte moderní sestřih, který vlasům dodá přirozený objem.

Poradíme vám, jak česat a pečovat o jemné vlasy a jaké střihy byste měli preferovat.

Dozvíte se, jak můžete vaši kštici efektivně zahustit a přidáme i pár dalších praktických rad, díky kterým budete mít o poznání vyšší sebevědomí.

Obsah

Účesy pro jemné a řídké vlasy jsou řešením pro ženy i muže

Začneme otázkou: Jste si jistí, že víte, jaký je rozdíl mezi řídkými a jemnými vlasy? Pokud máte jemné vlasové vlákno, stačí, když se zaměříte na péči a objem podpoříte vhodným střihem.

Není to váš případ? Máte řídké vlasy, protože vám vypadávají, a dokonce se vám začínají tvořit holá místa? Vy nepotřebujete kadeřníka, ale odborný názor lékaře (trichologa), který se nejprve zaměří na odhalení příčiny vypadávání. Díky moderním medicínským metodám, lze ztráty vlasů minimalizovat nebo zcela zastavit. V dnešní době se nemusíte smířit ani s plešatostí.

Této problematice se detailně věnujeme v dalších článcích, které si můžete přečíst v našem blogu.

Trendy účesy pro jemné vlasy

Jemné vlasy sice nejedna žena a i leckterý muž proklíná, ale faktem zůstává, že se nejedná o závažný problém. S jemností se dá pracovat a skýtá i řadu výhod. Jemné vlasy se snadno rozčesávají a jsou poddajné. Jsou lehké a před úpravou je nemusíte zdlouhavě žehlit. Některé účesy navíc díky jemným vlasům vypadají mnohem lépe.

  • Mikádo – husté a těžké vlasy často vytvoří efekt helmy. Ženy s těžkými vlasy musí vlasy žehlit a různé upravovat, aby dosáhly požadovaného efektu. Majitelkám jemné kštice stačí vlasy jen učesat hřebenem, aby účes vypadal upraveně.

  • Krátký tupý střih – v současnosti patří mezi nejpopulárnější účesy. Skvěle vynikne právě na jemných vlasech. Zkušený kadeřník může dosáhnout většího objemu i speciální technikou střihu, kdy ze spodních vlasů vytvoří podpůrné vrstvy.

  • Kratší vrstvené střihy – díky nim dosáhnete opticky většího objemu. Pravidelné prostříhávání navíc zabraňuje třepení konečků.
Může být pro vás zajímavé  Tipy, jak zlepšit kvalitu vlasů: Péče, metody a diskuze pro krásné a zdravé vlasy

Konkrétní střih je nutné přizpůsobit také tvaru vašeho obličeje. S tím vám poradí zkušený kadeřník.

Tip pro pány, jak dosáhnout většího objemu vlasů

Pohrajte si s krátkým sestřihem. Kadeřník vlasy ostříhá do optimální délky. Každodenní úpravy pak zvládnete s pomocí gelu nebo tužidla. Nepřežeňte to ale s množstvím přípravku, aby se vám vlasy neslepily a místo objemu nebyly ještě zplihlejší.

Objem jemných vlasů snadno zvětšíte správným sestřihem a používáním vhodných kosmetických přípravků.
Velké ztráty bez zjevné příčiny nevyřeší změna střihu ale návštěva odborníka. O problémech s úbytkem vlasů si můžete nezávazně popovídat s naším lékařem.

Jaký je nejlepší šampón na objem?

Jen trendy sestřih nestačí, pokud máte od přírody zplihlé vlasy, zaměřte se na výběr vhodných kosmetických přípravků. Standardně byste měli používat šampón, kondicionér a dopřejte si i vyživující masku.

Doporučujeme sáhnout po přírodních vlasových přípravcích, které neobsahují škodlivé silikony a parabeny. Chybu neuděláte ani s kosmetikou, která se prodává v lékárnách. 

Jemným vlasům prospívají přípravky, které obsahují kolagen.

Existuje zaručený způsob, jak zvýšit hustotu vlasů?

Hustota a objem není totéž. Opět se oklikou vracíme k řídkým vlasům. Nedostatek vlasů lze řešit různými způsoby. Po odhalení příčiny a stanovení diagnózy vám lékař navrhne postup léčby, která může zahrnovat medikaci, speciální kosmetické přípravky nebo moderní medicínské metody. Další populární nelékařskou metodou je také mikropigmentace, fungující na podobném principu jako permanentní make-up obočí a další podobné procedury, které mohou vytvořit iluzi hustšího vlasového porostu.

Transplantace a zahuštění vlasů se neustále zdokonaluje. S pomocí inovativní transplantační metody z USA lze vlasy efektivně zahustit mnohem méně invazivním způsobem. Tím se zkrátí doba rekonvalescence a zákrok lze absolvovat ambulantně.

Vlasy se transplantují z dárcovské oblasti (mezi ušima), protože jsou odolné vůči dihydrotestosteronu. Tento hormon způsobuje vypadávání. Po přenesení vlasů na nové místo si tuto odolnost zachovávají, takže již znovu nevypadnou.

Jsme jediné pracoviště v ČR, které pracuje metodou z USA.
Zbavíme vás vlasových koutů, lysého kolečka a zahustíme i obočí a vousy.
5/5 - (1 vote)
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1