fbpx

Jak na rychlý růst vlasů? Řešení je dnes celá řada

Nejsou již vaše vlasy takové, co bývaly? Začínají se vám zvětšovat kouty či kolečko na temeni, případně ztrácíte hustotu vlasů po celé hlavě? Dnes naštěstí existuje celá řada metod, jak na rychlý růst vlasů a záchranu vaší kštice, ať již více či méně účinných. Pojďme si takové metody probrat důkladněji.

 

Ztráta vlasů může mít celou řadu příčin, od zvýšeného stresu přes nedostatek vitamínů a nezdravý životní styl přes infekce a kožní onemocnění v oblasti skalpu až po geneticky dané příčiny. 

Mezi nimi “vyniká” především takzvaná androgenní alopecie. Právě ta je v 9 z 10 případů primární příčinou vypadávání vlasů a zároveň jedním protivníkem, pokud se rozhodnete se ztrátou vlasů bojovat.

Androgenní alopecie postihuje především muže, v menší míře ale i ženy. V průměru postihne zhruba 20% mužů již ve věku do 20 let, 30% mužů ve věku třiceti let a s každou další dekádou života se tento počet zvyšuje o zhruba 10%. Po padesátce se v různé fázi ztráty vlasů nachází polovina všech mužů. 

Rychlost postupu androgenní alopecie může být různý – zatímco někomu ubývá vlasový porost pomalu během desítek let, další může kompletně přijít o vlasy během několika málo let. Obvykle s výjimkou “věnečku” kolem hlavy, který plešatí jen výjimečně.

Obvykle u mužů plešatění následuje podobný vzor – postupně ustupující kouty a vlasová linie vpředu a zároveň se rozšiřující kolečko vlasů vzadu, které se s postupem času setkávají. Míra tohoto postupu je vyjádřena takzvanou Norwoodovou škálou, což je stupnice charakterizující různé fáze tohoto procesu. 

Při androgenní alopecii vlasy vypadávají v důsledku jejich zvýšené citlivosti na mužské pohlavní hormony čili androgeny, především pak na hormon dihydrotestosteron, neboli DHT. 

Může být pro vás zajímavé  Seborea ve vlasech - jak ji efektivně léčit?

Působením DHT postupně vlasové folikuly oslabují a produkují čím dál slabší, tenčí a kratší vlasy, až s jejich produkcí nakonec ustanou zcela. Dané místo pak zůstává lysé. 

Tomuto procesu obvykle nepodléhají již zmíněné vlasy ve “věnečku”, které jsou přirozeně vůči DHT odolnější.

 

Pozorujete ztrátu rychlosti růstu vlasů? Nechte se vyšetřit odborníkem

Je snadné začít panikařit a stresovat se, pokud najdete v hřebenu či ve sprchovém odtoku více vlasů, než se vám zdá běžné. Stejně jako neustále kontrolovat svůj odraz v zrcadle a zkoumat, zda vaše vlasová linie neřídne a vaše kouty se nezvětšují. 

Pro řadu lidí se ztráta vlasů, ať již domnělá či skutečná, stává bezmála nezdravou psychologickou obsesí – obsesí, která stejně problém nijak vyřešit nepomáhá, ba naopak jej může v důsledku stresu ještě zhoršit. 

Proto je prvním pravidlem boje se ztrátou vlasů – uklidnit se.

Tím dalším pravidlem by pak měla být návštěva odborníka. Sebediagnóza a počítání vypadaných vlasů není nejlepším způsobem, jak se dobrat příčiny jejich ztráty. 

Vaše další kroky by měly směřovat nejlépe k dermatologovi či ještě lépe trichologovi. Ten vám pomůže určit skutečnou příčinu jejich vypadávání a zároveň navrhout další řešení – a ne, tímto řešením nemusí být oholení a smíření.

 

Jak obnovit růst vlasů? Podívejme se nejprve na tzv. přírodní řešení

Většina lidí má logicky obavy z užívání medikamentů k obnovení růstu vlasů či k zastavení jejich úbytku. Proto se obyčejně tento problém nejprve pokouší řešit pomocí přírodních přípravků a metod. 
Ačkoliv tyto přírodní přípravky a metody mají své místo v rámci komplexního řešení padání vlasů, jen ve velmi málo případech dokáží skutečně zastavit či zpomalit geneticky danou androgenní alopecii, obzvlášť pokud se jedná o její agresivní formu. I přesto stojí za zmínku, neboť se jejich omezená účinnost prokázala. Sem patří například:

Řešíte-li ztrátu vlasů, nebo přemýšlíte, jak zlepšit kvalitu vlasů, rozhodně neškodí tyto ani další metody vyzkoušet, ale nečekejte zázraky. 100% fungující metoda, jak zahustit vlasy přírodně, nebyla zatím nalezena.

Těžší případy alopecie si budou žádat i těžší artilerii.

 

Dokonalou obnovu růstu vlasů zajistí transplantace

Přesun vašich vlastních vlasů, které jsou přirozeně odolné proti DHT z takzvané dárcovské oblasti v týlu hlavy na lysá místa – to je princip transplantace vlasů a zároveň 100% prostředek, jak vlasy trvale vrátit tam, odkud již zmizely.
Metoda transplantace vlasových mikroštěpů není na našem trhu žádnou novinkou a naše klinika ji úspěšně provádí již po řadu let. Kouty, ustupující čelo či kolečko – transplantace dokáže spolehlivě vyřešit každý z těchto problémů a vrátit vám vzhled, který jste neměli již roky.

Novinkou, kterou však v České republice nabízí pouze naše klinika, je získání přirozeně vypadajících vlasů využitím transplantačního přístroje USA. 

Tento moderní přístroj vyvinutý  špičkovými odborníky z USA pracuje na nejjemnější mikroskopické bázi. Vlasový chirurg dokáže s jeho pomocí odebrat vlasové folikuly z místa, kde je jich dostatek. Vlasové mikroštěpy jsou poté jednotlivě rozebrány a ochlazovány a následně transplantovány do potřebných míst. Využití přístroje eliminuje chybovost lidského faktoru a přispívá k maximálnímu využití odebraných štěpů.

Jestliže transplantaci vlasů zvažujete a chcete o ní vědět více podrobností, objednejte se na konzultaci na naší klinice!
Vyhodnotíme stav vašich vlasů, navrhneme vhodné řešení a zodpovíme veškeré vaše otázky!
5/5 - (1 vote)
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1