fbpx

Obnova růstu vlasů u mužů: Jak znovu získat plnou hřívu a ztracené sebevědomí

Obsah

Zajímá vás, zda je možná obnova růstu vlasů u mužů? Ztráta vlasů není nic příjemného. Hlavně v případě, že se tomu děje už v mladším věku, kdy většina mužů touží po bujné kštici a ne už objevujících se koutech. Nyní se však s postupnou ztrátou vlasů smiřovat nemusíte. Existují možnosti, jak růst vlasů zase nastartovat. 

Ztratili jste vlasy?
Získáte je zpět! Klikněte a objednejte se na bezplatnou konzultaci, kde vám povíme, jak můžeme váš problém vyřešit pomocí transplantace vlasů.

Příčiny ztráty vlasů u mužů

Je několik hlavních důvodů, proč se muži potýkají s tím, že jim začíná jejich porost na hlavě řídnout. Mezi ty nejčastější patří:

Věk a genetické faktory

Čím starší muž je, tím je větší šance, že mu začnou vlasy vypadávat. Také pokud někdo z rodičů tímto problémem trpí, je pravděpodobné, že i jejich synové budou čelit v dospělosti stejné výzvě. V případě, že tento problém v rodině máte a pociťujete nadměrnou ztrátu vlasů v mladém věku, neotálejte s návštěvou trichologa v Praze nebo kdekoliv blízko vašeho bydliště.

Hormonální nerovnováha

Ke ztrátě vlasů u mužů vede i citlivost na hormon dihydrotestosteron (DHT). Takzvaná androgenní alopecie se projevuje zvětšujícími se kouty či řídnutím vlasů na temeni. Dobrou zprávou je, že už s tímto problémem jde v současnosti něco dělat. I v tomto případě si můžete včasnou návštěvou trichologa část vlasů zachránit.

Stres a životní styl

I dlouhotrvající napětí a stres může za to, že ztrácíte vlasy. Naštěstí v tomto případě většinou nedochází k jejich trvalé ztrátě. Podobně je to i se zdravým životním stylem. Jak zastavit padání vlasů v tomto případě? Pomoci může právě změna životního stylu. Pokud se vám však začínají tvořit kouty, příčinou bývá něco jiného než stres či špatný životní styl. V tom případě je lepší vyhledat lékaře.

Používání určitých léků a onemocnění

Na vypadávání vlasů může mít vliv i to, jaké léky berete, popřípadě jakými onemocněními trpíte. Ke zhoršení kvality vlasů a jejich trvalé ztrátě mohou pomáhat i autoimunitní onemocnění jako je atopický ekzém, lupénka, revmatoidní artritida či onemocnění štítné žlázy.

Diagnóza a konzultace s odborníkem

Nadměrné vypadávání vlasů, tvorba koutů či řídnutí vaší kštice nebývá kosmetickým problémem. Většinou se může pojit s dalšími autoimunitními onemocněními či hormonálními poruchami. V mnoha případech však jde vypadávání vlasů zastavit. Je však důležité navštívit s tímto problémem odborníka – trichologa.
Tricholog vám pomůže s:
Nejjednodušeji lze najít trichologa v Praze či dalších velkých městech. Menší města v tomto takový velký výběr nemají.

Metody obnovy růstu vlasů u mužů

V případě, že už jsou kouty viditelné, nebo vás trápí velmi řídká nebo dokonce holá místa na vaší kštici, ani tehdy není vše ztraceno. Existují možnosti, jak obnovit růst vlasů u mužů i žen.

Procedury a terapie

Je několik možností, jak pomocí velmi pokročilých lékařských metod dosáhnout obnovení růstu vlasů u mužů. Už se tedy nemusíte smiřovat s velmi krátkým sestřihem na ježka, aby si nikdo nevšiml, že vám vlasy chybí.

Transplantace vlasů

Tato metoda patří mezi ty nejvíce pokročilé a nejúspěšnější metody co se trvalé obnovy růstu vlasů týče. Pokud je provedena na kvalitní klinice, jedná se o velmi šetrnou a účinnou metodu, která vám navrátí vaše vlasy zpátky. Vzhledem k tomu, že se pracuje jen s vašimi folikulami (cibulkami), bude tato změna působit velmi přirozeně. Tato metoda neslouží jen k nahrazení už vypadaných vlasů, ale lze ji použít i k zahušťování vlasů v případě, kdy nejste spokojeni s tím, kolik vlasů vám příroda nadělila.

V současné době je velmi populární jezdit za provedením této procedury do zemí třetího světa. Z hlediska bezpečnosti a kvality se však jedná o rizikovou záležitost. Transplantace vlasů v Praze či kdekoliv jinde v České republice nabízí mnohem bezpečnější a kvalitnější ošetření.

Laserová terapie stimuluje růst vlasů

Tato inovativní a neinvazivní metoda slouží hlavně k podpoře obnovení růstu vlasů u mužů i žen a vede k regeneraci a posílení vlasových folikulů. Stimuluje také produkci kolagenu a prodlužuje fázi růstu vlasů. Ty pak jsou mnohem delší dobu ve své aktivní fázi a méně vypadávají. Celkové výsledky jsou individuální a je vždy lepší se před terapií poradit s lékařem o vhodnosti i bezpečnosti této metody přímo pro vás.

Mikrojehličková terapie pro podporu obnovy vlasových folikulů

Do pokožky hlavy jsou zaváděny mikrojehličky. Ty propichováním kůže stimulují tvorbu kolagenu, což zlepšuje stav folikulů i pokožky. Metoda je často používána v kombinaci s aplikací různých sér na obnovení růstu vlasů u mužů. Ty tak mohou proniknout hlouběji do kůže. Problémem je značná bolestivost a také to, že je potřeba několik sezení, aby byly vidět výsledky.

Farmakologické léčby a přípravky

Další možností, jak obnovit růst vlasů u mužů je použití speciálních léků a přípravků.
Jedním z léčiv, které se používá podporu obnovení růstu vlasů u mužů bývá přípravek s léčivou složkou minoxidil. Při jeho užívání je dobré vzít v potaz, že funguje jen do té doby, dokud jej budete aplikovat. Velmi často jsou uváděny vedlejší účinky jako je nepříjemné svědění, otoky kůže, akné, ale i závratě či omdlévání. Hlavně v případě, kdy je přípravku aplikováno více, než by se mělo.
Může být pro vás zajímavé  Jak na suchou pokožku hlavy - tipy, jak se účinně zbavit nepříjemných projevů
Dokáže pomoci i s obnovením růstu vlasů u mužů hlavně v případě, pokud je příčinou ztráty vlasů citlivost folikul na hormon DHT. Po jeho vysazení dojde časem zase k zhoršení stávajícího stavu a dalšímu vypadávání vlasů. Je pouze na předpis.

Zkuste domácí recepty

Pokud vás ani jedna z metod neoslovila, a vy pořád přemýšlíte o tom, jak urychlit růst vlasů, můžete ještě zkusit domácí recepty. Se ztrátou vlasů totiž bojovali už generace mužů před vámi, tak proč nezkusit jejich rady. Přesto však je potřeba obezřetnosti a recepty nejprve vyzkoušet na menší části pokožky.

Pokud si šťávu z cibule aplikujete 2x denně na pokožku vaší hlavy a necháte ji 30 minut působit, za 6 týdnů byste měli pocítit první změny.
Stimulovat růst vlasů může i pískavice řecké seno. Nejlepší je, pokud její semena necháte přes noc ve vodě, ty pak rozemelete na pastu, kterou si nanesete na hlavu a necháte 40 minut působit. Pak opláchnete hlavu a za měsíc budete vidět výsledky.
I gel z rostliny aloe vera může podpořit růst vašich vlasů. Stačí jej 3x týdně vetřít do pokožky a nechat 40 minut působit.

Jak dlouho trvá nastartování růstu vlasů?

To, jak rychle rostou vlasy, je různé. Výsledky závisí na zvolené terapii i na tom, jak bude působit na daného jedince. Jako nejefektivnější terapie se pak jeví transplantace vlasů. V Praze i jiných částech České republiky je několik klinik, které se na tuto proceduru specializují.

Je možné ustupování vlasové linie zvrátit?

Teoreticky ano. Záleží na příčině vašeho problému. Základem je navštívit co nejdříve trichologa. Jen tak lze stanovit diagnózu a najít cestu, jak zastavit padání vlasů.
Chcete zpátky svou bujnou kštici?
Můžete ji mít. Objednejte se na nezávaznou konzultaci ohledně vlasové transplantace.

Péče o vlasy a zdravý životní styl

Chcete-li, aby byly vlasy zdravé a odolné, je potřeba se o ně řádně starat.
Nečekejte až vám vlasy zcela zmizí
Čím dříve problém začnete řešit, tím jednodušší bude náprava

Odborné rady a doporučení, jak obnovit růst vlasů u mužů

V případě, že máte podezření na nadměrné vypadávání vlasů, vždy je důležité navštívit lékaře, který vám poradí, jak tento problém vyřešit.

Používání správných vlasových produktů a přípravků

K tomu, aby došlo k obnovení růstu vlasů u mužů, je potřeba i použití správných produktů a přípravků. Lepší než hledat nápravu na vlastní pěst je obrátit se na odborníka, který vám s výběrem vhodného přípravku poradí nejlépe.

Pravidelné sledování pokroku a konzultace s odborníkem

Dermatolog nebo tricholog poradí se správnou terapií. Během léčby budete chodit na pravidelné prohlídky, při kterých bude docházet ke zhodnocení dosavadní léčby a jejího pokroku.
Jste nespokojeni s porostem vlasů, který máte na hlavě?
Nemusíte se s tímto stavem smiřovat. Transplantace vám navrátí ztracené vlasy, ale dokáže i zahustit řídce rostoucí vlasy.

Diskuze o obnově růstu vlasů u mužů

“Škoda, že jsem se k tomu neodhodlal dříve. Vidět vlasy jak rostou je krásný pocit,” říká 35letý Jiří a není sám. Je to častá věta mužů, kteří transplantaci podstoupili. Důvodem tohoto shrnutí bývá nejen znovuzískaná psychická pohoda, ale i finanční stránka věci. To, kolik stojí transplantace vlasů, totiž ovlivňuje i to, jak velká plocha je ztrátou vlasů zasažena.

Proti snaze ušetřit pak mnozí muži varují. Z jejich zkušeností vyplývá, že podstoupení levné procedury v zahraničí nepřináší dobré výsledky a může i ohrožovat zdraví. 

Závěr

V případě, že se vám tvoří lysiny, kouty či nadměrně vypadávají vlasy, je vždy důležité navštívit s tímto problémem dermatologa nebo trichologa. Ti dokáží velmi přesně určit zdroj problémů i následnou léčbu. V současné době existuje už několik možností, jak obnovit růst vlasů u mužů. Častou možností je farmakologické řešení. To je však pouze dočasné. Jakmile je léčba vysazena, přestanou léčivé složky účinkovat.

Transplantace vlasů se jeví jako moderní řešení, které nabízí trvalé výsledky. Je vždy však nutné vybírat kvalitní pracoviště, které používá ty nejmodernější metody. Premier Clinic je jedinou klinikou v České republice, jež využívá revoluční technologii z USA Smart Graft, která dokáže urychlit průběh transplantace a zároveň při ní nedochází k poničení vlasových folikulů, což se u jiných typů transplantací stává.

Pokud vás tedy trápí nadměrné vypadávání vlasů, začněte svůj problém řešit včas. Můžete tím zachránit větší část svého vlasového porostu. 

Transplantace vlasů je efektivním řešením vedoucím k obnovení růstu vlasů u mužů
Dejte sbohem lysinám i koutům. Objednejte se na nezávaznou konzultaci na klinice Premier Clinic
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1