fbpx

Jak často si mýt vlasy – dokáže kvalitu vlasů změnit odpověď na tuto otázku?

Nepřipadá vám to tak trochu podivné, že chceme mezi sebou seriózně diskutovat nad otázkou, jak často si mýt vlasy? Přece tak často, jak si kdo vzpomene a jak mu to vyhovuje! I když se dá předpokládat, že těžko najdeme jedince, který chodí do zaměstnání s měsíc neumytou hlavou, žádná mez, za kterou už jednoznačně nelze jít, neexistuje. Pokud kštice vypadá solidně a vy se cítíte dobře, je všechno v pořádku a umyjte si je, až budete mít chuť. Je to stejné jako s koupelí – není-li cítit nevábný zápach a není-li viditelná špína na obnažených částech těla, je vůbec o čem se bavit?

Obsah

Jak často si mýt vlasy - kdo řeší tento problém?

Jasně, že neznalým mohou pomoci jistá nezávazná doporučení. Mytí každý den vlasy vysušuje a paradoxně stimuluje tvorbu nežádoucího mazu, takže je dělá ještě mastnější. Suchá a jemná kštice sice uvítá častější umývání, ale s otázkou, jak často ji mýt, je třeba vyslovit také čím je ošetřovat. Rozhodně se vyplatí sledovat složení a specifikaci šamponu, používat kondicionéry a alespoň jednou týdně dopřát vlasům ošetření vlasovou maskou nebo nějakým, klidně i podomácku vyrobeným zábalem. Každému, kdo není se svými vlasy spokojen, rádi poradíme. Stačí se na nás obrátit.

Zapomeňte na mytí vlasů každý den, radikální krok zmůže víc

Jiná věc je, když je frekvence mytí vlasů zástupným dotazem. Tazatel doufá, že napravení chyby v mytí hlavy v tomto ohledu mu pomůže vyřešit problém s nekvalitním porostem hlavy či s jeho vypadáváním. To je ovšem kolosální omyl. Úprava režimu vlasové hygieny může přinést jisté ovoce, ale vždy se jedná jen o podpůrné opatření, kosmetické posílení dokonalého vzhledu. Zásadní a těžko snesitelný nedostatek je třeba neprodleně diskutovat s odborníkem na vlasy čili trichologem – tedy s námi. Na místě je totiž léčba: buď medikamentózní, nebo radikálnější, ale o to účinnější transplantace vlasů. Rádi vám pomůžeme.

5/5 - (1 vote)
Může být pro vás zajímavé  Tipy, jak zlepšit kvalitu vlasů: Péče, metody a diskuze pro krásné a zdravé vlasy
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1