fbpx

Metody transplantace vlasů, které vám vrátí vaše vlasy!

Plastická chirurgie se v posledních desetiletích těší vzestupu kvality a velkému množství provedených zákroků. Mezi běžné operace už nepatří jen zvětšení prsou, operace očních víček a liposukce. Dnes si můžete z naší kliniky plastické chirurgie odnést rovněž dokonalou kštici, která bude k nerozeznání od přirozených vlasů. Naši zkušení chirurgové totiž dokážou vlasy doslova přesadit z jednoho místa hlavy na druhé. A to s vysokou úspěšností a někdy i s doživotní zárukou, že vlasy budou na novém místě bezproblémově růst. Moderní plastická chirurgie dokáže mimo vlasů transplantovat také vousy a obočí.

Transplantace vlasů – která metoda je nejlepší?

Nejmodernější metoda z USA – přístroj budoucnosti

Posledním a největším hitem transplantace vlasů je rozhodně nejnovější metoda s použitím přístroje pro transplantaci ze Spojených států. Tento způsob je zdokonalením původní metody FUE, avšak nehrozí u něj přeseknutí vlasových folikulů. V lokální anestezii jsou odebírány vlasové štěpy, které přístroj ihned počítá a automaticky přemístí do chladícího přístroje, jenž štěpy zároveň zvlhčuje. Nedochází tedy k  žádnému odumření vlasových implantátů. A taková návratnost investice se opravdu vyplatí!

Starší metody - FUT metoda

Transplantace folikulárních jednotek – FUT (Follicular unit transplantation) patří mezi moderní metody transplantace vlasových folikulů. Z temene pacienta je po aplikaci lokální anestezie odebrán předem ostříhaný pruh vlasů, jenž se poté pod mikroskopem rozděluje na vlasové štěpy, které obsahují 1–4 vlasy. Těch mohou naši operatéři během jednoho zákroku přenést až 1500, a tím vytvořit kvalitní nový vlasový porost.

Vlasy se velmi úspěšně uchytí na novém místě. Během tohoto typu operace nevznikají téměř žádné ztráty na přenášeném vlasovém materiálu. Mezi nevýhody této metody patří celkem výrazný pás odebraných vlasů – maximální šířka odebraného materiálu je cca 1,5 cm. Vzniká tak asi milimetr silná jizva, kterou je třeba zašít a poté z ní vytáhnout stehy.

FUE metoda

Tato modernější metoda vylepšuje již zmiňovanou FUT metodu. Novější FUE metoda (Follicular unit extraction) používá k odběru speciální drobnou frézku. Ta odebírá z různých míst oholené vlasové pokožky na týlu klienta konkrétní vlasové štěpy ve velikosti asi 1 milimetru. Záhy následuje transplantace těchto štěpů přímo na místo, kde je třeba vlasový porost obnovit.

Může být pro vás zajímavé  Řídké vlasy - jak o takové vlasy pečovat. Je možné se tohoto problému zbavit ideálně navždy?

I tato metoda má své nevýhody. Patří mezi velice složité a náročné operace s vysokým rizikem ztrát štěpů. Směr růstu vlasových kořínků není jednotný, proto při odběru dochází až ke 30% riziku přeříznutí jednotlivých folikulů. Ty jsou poté k transplantaci nepoužitelné.

Jasné výhody námi využité metody

Pohled do historie
Transplantace vlasů není otázkou posledních několika desetiletí. První, kdo úspěšně transplantoval vlasové štěpy pacientům, byl kožní lékař Shoji Okuda z Japonska již ve 30. letech minulého století. Věnoval se autotransplantacím u pacientů, kteří potřebovali obnovit vlasovou pokožku poškozenou popáleninami. Vyjímal malé části pokožky s vlasy a poté je implantoval do menších dírek na popálené pokožce bez vlasů. V 50. letech začal newyorský kožní lékař Norman Orentreich úspěšně experimentovat s přemisťováním vlasových folikulů.
Proč vlasy tolik padají?
Příčin vypadávání vlasů existuje více. U mužů se hormon testosteron postupně mění na dihydrotestosteron. Ten rád útočí na vlasové folikuly na částech hlavy, kde pak vznikají plešatá místa – kouty nad čelem a kolo nad čelem a uprostřed hlavy. Tento problém bývá často dědičný. Bádáním po okolnostech padání vlasů se dlouhé roky zabývají také vědci. Mezi další důvody padání vlasů patří nezdravá strava – nedostatečná konzumace minerálních látek a vitaminu. Jedná se hlavně o vitaminy skupiny B, vitamin A, vitamin D. Mezi prvky, které budou naše vlasy milovat, patří například sloučeniny zinku, mědi, železa a stopového prvku selenu.
Pro vlasy je také důležitá volnost, nesvědčí jim pevné stažení v účesu nebo stálé nošení pokrývek hlavy. V neposlední řadě jsou vlasy ovlivňovány také nevhodnou péčí, častým kulmováním, žehlením, stylingem a barvením agresivními barvami na vlasy.
Jak muže, tak ženy trápí řídnutí vlasů – efluvium nebo také ohraničené vypadávání vlasů – tzv. alopecie.
Výsledky transplantace metodou z USA nemají konkurenci
Kvalitně transplantovanou kštici pozná pouze odborník z oboru, a to je nejlepší motivací pro cestu za novým vzhledem.
5/5 - (1 vote)
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1