fbpx

Jak na suchou pokožku hlavy – tipy, jak se účinně zbavit nepříjemných projevů

Obsah

Neustále se drbete a úleva nepřichází? Urputné svědění nepodceňujte. Poradíme vám, jak na suchou pokožku hlavy. Vezmeme to ale pěkně popořadě. Před započetím jakékoliv léčby, je nezbytně nutné nejprve odhalit příčiny vzniku. Až na základě diagnózy, může lékař navrhnout optimální způsob léčby. 

Zaměříme se na to, jak ovlivňuje stav pleti váš životní styl, doporučíme vhodné kosmetické přípravky a nezapomeneme ani na osvědčené tipy a triky našich babiček.

Jak na suchou pokožku hlavy - pro začátek se zamyslete, co chronickou suchost způsobuje

Jak se říká: “Není kouře bez ohýnku”. Svědění v akutní fázi může být až nesnesitelné, ale vykoupení všemožných kosmetických přípravků není dobrým a už vůbec ne ekonomickým řešením. Navíc si můžete aplikací nevhodné kosmetiky zadělat na ještě vážnější obtíže. Pokud vás svědění hlavy trápí jen krátkodobě, zkuste se zamyslet, co jste v posledních dnech nebo týdnech dělali jinak. V případě, že s úporným svěděním bojujete již delší dobu, netrapte se sami doma a konzultujte vaše potíže s dermatologem.

Nejčastější důvody, proč máte suchou pokožku hlavy?

Vleklé potíže sami doma nevyléčíte.
Urputné svědění, pnutí a pálení mohou být projevem vážného kožního onemocnění. Už nic neodkládejte a svěřte se do rukou odborníků na naší klinice!

Jaké jsou hlavní příznaky suché kůže?

  1. Pnutí
  2. Svědění a štípání
  3. Strupy a šupinky odumřelé kůže (suché lupy)
  4. Začervenalá místa na kůži

Lupy mohou být doprovodným projevem suché i mastné pokožky. Proto rozlišujeme dva typy lupů: suché a mastné. Suché lupy jsou malé, bílé a z hlavy padají samovolně. Mastné lupy jsou nažloutlé a drží se na vlasech a na pokožce hlavy. 

Jak pečovat o svědivou pokožku hlavy?

Suchou pleť je nutné především hydratovat šetrnými kosmetickými přípravky. Nejlepší volbou jsou přírodní šampony, které jsou přímo určené pro citlivou pleť. V podobném duchu vybírejte i další vlasovou kosmetiku jako jsou kondicionéry, různá vyživující a hydratační séra a masky.

Pár babských rad na svědění kůže

Podezřelé experimenty, které jste někde vyčetli na internetu, nedoporučujeme. Existují ovšem osvědčené rady, kterými se řídila již generace našich rodičů a prarodičů. Přinášíme vám pár bezpečných a ověřených tipů, které můžete bez obav vyzkoušet.

Bylinkové výluhy dodají vašim vlasům oslnivý lesk a blahodárně budou působit i na vaši pleť. Zkusit můžete například výluh z heřmánku.

Velmi prospěšné jsou i koncentrované přírodní oleje. Vyzkoušet můžete olej z čajovníku nebo třezalky. Olej nechte nějakou dobu působit a poté jej z vlasů i pokožky důkladně vypláchněte.

Tvoří se vám strupy ve vlasech? Může se jednat o projev lupénky

Doporučení čeho se vyvarovat, když vás trápí suchá kůže ve vlasech

Jsme špičkoví odborníci na vlasové transplantace a terapie.
Jako jediní v ČR používáme transplantační metodu z USA, díky které dokážeme odebrat vlasy z dárcovské oblasti efektivněji a šetrněji.
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1