fbpx

Transplantace versus mikropigmentace vlasů

Obsah
Přesto, že existuje celá řada kosmetických přípravků, které mají za úkol podpořit rychlost růstu vlasů a omezit jejich vypadávání, v mnoha případech ztrátě vlasového porostu zabránit nelze. Vždy záleží na tom, jaká je u padání vlasů příčina. Jednou z možných příčin může být stres nebo špatný životní styl. Najet na dobrou životosprávu by mohlo tedy částečně pomoci. Špatnou zprávou je, že pokud se problém „rozjede“, už se jen těžko zastaví.

Přesto, že existuje celá řada kosmetických přípravků, které mají za úkol podpořit rychlost růstu vlasů a omezit jejich vypadávání, v mnoha případech ztrátě vlasového porostu zabránit nelze. Vždy záleží na tom, jaká je u padání vlasů příčina.

Jednou z možných příčin může být stres nebo špatný životní styl. Najet na dobrou životosprávu by mohlo tedy částečně pomoci.

Špatnou zprávou je, že pokud se problém „rozjede“, už se jen těžko zastaví.

Příčiny vypadávání vlasů jsou u mužů a žen rozdílné

V případě mužů je tou nejčastější androgenetická alopecie. Nejprve se prohlubují kouty na čele a poté pleš postupuje po celém temeni. Dárcovské oblasti pro možnost transplantace zůstávají nepoškozené. U žen je častou příčinou takzvaná hormonální dysbalance. Tedy stav, který přichází společně s menopauzou. Proto také ženám vypadávají vlasy většinou rovnoměrně, po celé hlavě. Bohužel, bývají zasažené i zmíněné dárcovské oblasti.  

V případě mužů je tou nejčastější androgenetická alopecie. Nejprve se prohlubují kouty na čele a poté pleš postupuje po celém temeni.

Dárcovské oblasti pro možnost transplantace zůstávají nepoškozené. U žen je častou příčinou takzvaná hormonální dysbalance. Tedy stav, který přichází společně s menopauzou.

Proto také ženám vypadávají vlasy většinou rovnoměrně, po celé hlavě. Bohužel, bývají zasažené i zmíněné dárcovské oblasti.  

Najdeme vhodné řešení přesně na míru vašemu problému.

Na co se před transplantací připravit

Samotná transplantace vlasů probíhá v lokální anestezii. Pacient se tedy nemusí obávat žádné bolestivosti. Připravit by ale měl na to, že se jedná o několikahodinový zákrok. Přesný časový údaj nelze pochopitelně určit. Výsledky také neuvidíte hned, ale většinou až po půl roce.

Co je to mikropigmentace vlasů?

Mikropigmentace neboli tetování vlasů vám z pochopitelných důvodů nezajistí bohatou a dlouhou hřívu. Je to způsob, kdy se do pokožky hlavy vytetuje chybějící vlasový porost pomocí tenké jehličky. Výsledkem je dojem, že jsou vlasy nakrátko zastřižené. A to i z detailního pohledu. 

Transplantace vs. tetování

Při rozhodování, který způsob doplnění vlasového porostu je pro vás ten pravý, je třeba zvážit všechna pro a proti. Jestliže jsou dárcovská místa dostatečně kvalitní a klient touží mít na své hlavě skutečné a rostoucí vlasy, pak je vhodnější transplantace. Z toho plyne, že transplantace není vhodná při celkové plešatosti.
Poradíme vám, jestli je pro vás vhodnější transplantace nebo mikropigmentace.

Je mikropigmentace vhodná i pro ženy?

Jak již bylo řečeno, mikropigmentace má navodit dojem, že na hlavě vlasy nechybí, jen jsou ostříhané na krátko. Je tento způsob tedy vhodný i pro ženy? Ty přece účes “oholená hlava” nosí jen málokdy. Ano, tetování vlasů může pomoci i ženám. A to v tom případě, kdy na hlavě prosvítají řídká místa, ale žena buď nechce nebo z nějakého důvodu nemůže využít transplantaci vlasů.

Kolik za „nové“ vlasy zaplatíte

Rozdíl mezi transplantací a mikropigmentací je pochopitelně také v ceně. U transplantace se průměrná cena pohybuje kolem 80 000,- Kč. Mikropigmentace vás v závislosti na rozsahu bude stát cca od 10 000,- do 50 000,- Kč. Vzhledem k tomu, že zákrok má být ve výsledku na první pohled viditelný, je vhodné si zjistit názory a zkušenosti předchozích klientů. 

Objednejte se na bezplatnou konzultaci.
Společně najdeme řešení.
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1