fbpx

Jak na mastné vlasy – tipy, triky a jednoduché návody

Připravili jsme pro vás snadné a hlavně účinné tipy, jak na mastné vlasy. V našem článku se zaměříme na příčiny vzniku kožního mazu ve vlasové pokožce a navrhneme řešení, jak s tímto problém skoncovat jednou provždy. Poradíme vám, jak mastnotu odstranit s pomocí kvalitních kosmetických přípravků i šetrných přírodních metod. Přidáme také další chytré vychytávky, které usnadní každodenní péči o vaše vlasy.

Obsah

Jak na mastné vlasy? Odhalte příčinu tvorby kožního mazu

Začneme pěkně popořadě. Nechceme vám nabízet řešení, která mají jepičí život. Pokud chcete mastnotu z vašich kadeří odstranit trvale, musíte nejprve pátrat po příčině. V opačném případě budete vést předem prohraný a velmi frustrující boj.

4 hlavních důvody, proč máte mastné vlasy:

  1. Genetika – vaše tělo produkuje větší množství mazu, a to se zákonitě musí projevit i na vašich vlasech. Proti genetice se bojuje těžko, ale i v tomto případě lze vhodnými prostředky zmírnit vnější projevy a dostat mastnotu  pod kontrolu.
  2. Nezdravý životní styl – špatné stravování, stres nebo pobyt v zakouřeném prostředí mohou také způsobit nadměrnou tvorbu kožního mazu.
  3. Pokrývky hlavy – nosíte rádi čepice, kšiltovky nebo je helma součástí vašeho pracovního oděvu? Pod pokrývkou se vaše pokožka snadno zpotí a zmastí.
  4. Hormonální změny – týká se dívek i chlapců v období puberty. Dospělé ženy pak mohou zaznamenat mastnější vlasy v období těhotenství, po porodu nebo v období menopauzy.

Mastné vlasy působí zplihlým a nezdravým dojmem. Tento problém postihuje až 25 % populace. Někdo svádí celoživotní boj, jiný se s mastnotou potýká jen v určitých obdobích (nejčastěji v zimě). Někdy stačí jen upravit jídelníček a změnit techniku mytí vlasů.

Objednejte se u nás na nezávaznou konzultaci s odborníky v oboru vlasové terapie a transplantace.

Co na mastné vlasy nezabírá

Především ženy se někdy do boje s mastnotou pustí se vší vervou. Nic se však nemá přehánět. Mýt vlasy denně šamponem a poté na ně aplikovat několik vlasových přípravků není optimální. 

Ideální je používat šetrný šampon a poté maximálně kondicionér. 

Kondicionér můžete nahradit jablečným octem, který vyrovná pH vlasové pokožky a jako bonus dodá vašim vlasům krásný lesk. Aplikujte jej do pokožky a po pár minutách hlavu důkladně opláchněte vlažnou vodou. 

Omezte tepelné úpravy vlasů na minimum. Nešetrný vlasový styling podporuje tvorbu mazu.

Další vychytávky, jak nemít mastné vlasy

Příčinou extrémně mastných vlasů je i nevhodná technika mytí

Základem je výběr kvalitních kosmetických přípravků. Bohatě stačí kvalitní šampón, popřípadě kondicionér. Kadeřníci často doporučují kopřivové šampóny. Ty se ale nesmí používat dlouhodobě. Doporučujeme pořídit si kvalitní a klinicky testovanou kosmetiku z lékárny.

Důležité je i množství šamponu. Řiďte se délkou a hustotou vaší kštice. Pro kratší vlasy stačí jen jedna lžička. Toto množství vmasírujte do pokožky a poté důkladně opláchněte vlažnou vodou. Teplota vody hraje velmi důležitou roli. Nikdy si vlasy neoplachujte horkou vodou.

Tradiční kosmetice nefandíte? Zkuste osvědčené babské rady na mastné vlasy

Trápí vás kromě mastných vlasů i počínající pleš?
Provádíme jako jediní v ČR vlasové transplantace metodou z USA
4/5 - (1 vote)
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1