fbpx

Tipy, jak zlepšit kvalitu vlasů: Péče, metody a diskuze pro krásné a zdravé vlasy

Obsah

Jak zlepšit kvalitu vlasů efektivně a trvale? Existují nějaké zaručené metody? Samozřejmě! Chcete se díky perfektně vypadajícím vlasům cítit skvěle, mladistvě a sexy? Chcete zářit ve společnosti a už nikdy nepochybovat o svém vzhledu? Udělejte pro své vlasy maximum! Máme pár tipů, jak to dokážete! 

Získejte zpět své sebevědomí a krásné vlasy!
Konzultace s trichologem vám pomůže zjistit, jak je možné kvalitu vašich vlasů zlepšit.

Příčiny a faktory ovlivňující kvalitu vlasů

Genetika a dědičnost

Kvalitu vlasů určují faktory, které nelze nijak ovlivnit - máme na mysli genetiku. Geny se změnit nedají, takže mnoho z nás zdědí řídké nebo slabé vlasy po svých předcích. Ale i s takovými vlasy lze pracovat a při správné péči lze dosáhnout obdivuhodné změny k lepšímu.

Špatná výživa a stravovací návyky

Velmi negativně může na kvalitu a stav vlasů působit také špatná životospráva. Jaké konkrétní aspekty mohou zhoršovat kvalitu vlasů?

Vnější faktory, které mohou poškozovat vlasy

Vlasový porost je velmi citlivý například na stresovou zátěž. Pokud to lze, doporučujeme vyvarovat se stresovým situacím, případně navštívit odborníka v oboru psychologie.

Pozor na nevhodnou péči!

V případě jemných a slabých vlasů nebývá doporučována častá úprava horkým vzduchem z fénu, kulmováním nebo žehličkou na vlasy. Nevhodná je také péče přílišnou chemií – nekvalitními šampony a levnými balzámy z drogerie. Mytí je jedním ze základních prostředků péče o vlasy – jak často si tedy mýt vlasy? Překvapivě co možná nejméně. Ideálně pouze 2x týdně. 

Dbejte o své zdraví a vlasy vám poděkují

Kvalita vlasů odráží mimo jiné také celkový zdravotní stav. Pokud se vám vlasy zhoršují, jsou slabé a ztrácejí délku, doporučujeme navštívit lékaře. Viníkem může být závažnější zdravotní problém nebo velká psychická zátěž. Jedním z dalších problémů může být také seborea ve vlasech

Užijte si opět krásné vlasy, které vám budou všichni závidět!
Pečujte o sebe a buďte spokojení! Transplantace vlasů je řešením problémů s prořídlími vlasy.

Jak zlepšit kvalitu vlasů?

Vlasy češte před sprchováním

Zdravá strava a dostatečný příjem živin

Vlasy odrážejí stav organismu a také zrcadlí obsah živin, které člověk organismu dodává. Podpořte svoje vlasy doplňky z lékárny v kombinaci s dostatkem minerálů, vitamínů a stopových prvků přijatých díky správně zvolené stravě. Které vitamíny na vlasy doporučujeme právě pro skvělý růst vlasů? 

Z minerálů pro zlepšení kvality vlasů zvyšte příjem:

Nesprchujte se v horké vodě

Učiňte přítrž příliš horkým koupelím. Ty dokážou vlasy vysušit a odmastit tak, že budou slabé a nepěkné.

Fénujte se správně

Místo velmi horkého vzduchu volte raději vlažný nebo chladnější vzduch, kterým si vlasy budete vysoušet. Nebudou se zdaleka tolik vysušovat, lámat a třepit!

Správná kosmetika dokáže zázraky

Vyhledejte odborníka, který vašim vlasům rozumí, vyhledejte trichologa. Jen ten dokáže určit, jaké kosmetické přípravky jsou vhodné právě pro vaše vlasy a jak zastavit padání vlasů.

Objevte kolagen jako elixír mládí a krásy

Trh s produkty pro krásu se roztrhl s nabídkou kolagenů. Dobře vybírejte, zda-li se kolagen hodí pro vlasy a nehty nebo třeba pro podporu pohybového aparátu. Existují také přípravky, které podporují přirozenou tvorbu kolagenu přímo v lidském organismu.

Zkuste detox

Máme na mysli detox organismu pomocí pitného režimu, bylinek a správné stravy. Máme ale na mysli také detox vlasové pokožky, která čas od času potřebuje očistit od škodlivých parabenů a následků nevhodné péče.
Chtějte znovu krásné vlasy bez zátěže!
Nechce si odborně vyšetřit kvalitu svých vlasů.

Volte profesionální péči - jak zlepšit kvalitu jemných vlasů

Konzultace s trichologem - jak probíhá vyšetření?

Tato moderní profese se zabývá zkoumáním vlasů a vlasové pokožky s přihlédnutím ke všem faktorům, které u jednotlivce ovlivňují jejich vzhled a kvalitu.

Tricholog z pracoviště trichologie v Praze se zaměří na současný stav vlasů, jejich pevnost, kvalitu a míru vypadávání. Při individuálním rozhovoru zkontroluje stav vlasové pokožky, případně sklony ke konkrétním problémům s vlasovou pokožkou. 

Vlasové procedury a terapie

Chtejte znovu krásné vlasy a zdravou vlasovou pokožku!
Nechce si vlasy odborně vyšetřit.

Domácí přírodní prostředky a masky pro ošetření a zlepšení kvality vlasů

Vlasy lze podpořit také péčí s využitím přírodních ingrediencí pro hydrataci a vyživení vlasů. Zkuste pravidelně aplikovat výživné masky z avokáda, banánu nebo medu. Oplachujte vlasy po umytí šamponem s pomocí zředěného jablečného octu. Díky němu se vyrovná ph vlasů, zvýší se jejich lesk a dojde k optickému vyhlazení.

Objevte účinky domácí lékárny!

Kvalitu vlasů lze také velmi dobře podpořit zevnitř speciální stravou nebo zvenku aplikací přírodních surovin, jako jsou:
Chci si zase užít krásné a zdravé vlasy bez roztřepených konečků a vypadávání!
Chci znát způsoby, jak svým vlasům pomoci.

Jak zlepšit kvalitu vlasů - diskuze

Diskuze o nejúčinnějších metodách pro zlepšení kvality vlasů na internetu mají jasnou odpověď:

Jak zlepšit kvalitu jemných vlasů?

Dejte svým vlasům péči včas!

Pokud vás trápí úbytek vlasové kštice, nebo máte vlasy čím dál slabší, je třeba se nad tím co nejdříve zamyslet. Jaké jsou důvody zhoršování kvality vlasu? Proč mi vlasy vypadávají? Co mám dělat, aby se mi tolik netřepily a nevysušovaly konečky vlasů?

Máte dotazy ohledně péče o problematické vlasy? Chcete se dozvědět, jakými moderními způsoby lze pečovat o pokožku hlavy a o vlasy, které potřebují péči odborníka? Doporučujeme obrátit se na trichologii na Premier clinic. Zde totiž vědí o problémech s vlasy vše. Rádi vám poradí metody, jak zlepšit kvalitu vlasů doma nebo u profesionálů. Problémy s vlasy totiž není dobré podceňovat. Mohou být způsobeny závažnými skutečnostmi, které je třeba řešit co nejdříve. 

Užijte si krásné a bohaté vlasy
Nechte si konečně narůst dlouhé vlasy, nebo vytvořit účes, který jste si doteď nemohli dovolit! Na trichologii vám pomůžeme se zlepšením kvality vašich vlasů.
>

Objednat se

nezávazná konzultace

Objednat se

nezávazná konzultace

Nezávazná konzultace

Objednejte se k profesionálům. 

Adresa

Premier Clinic Jungmannova 26/15, Praha 1